שיר במתנה

כתבו אלי ותקבלו בשמחה, קישור לשעות רבות של תוכניות סיפורי שירים שהגשתי בגלי צהל, ברשת ב' וברדיו צפון.
דואר אלקטרוני
שם

מאיר אריאל ומקורות ישראל

שרים ומעיינים  במקורות היהודיים של שירתו
 
 הידעתם ש-
"נופל וגלוי עיניים" נאמר על בלעם? 
     "תעזבנו יום יעזבך יומיים" מגיע ממסכת ברכות? 
               הדימוי בשיר כתונת הפסים נלקח כמובן מסיפורי יוסף ואחיו? 


מאיר אריאל למד ממקורותינו וקרא רבות. כל מה שקיבל נטמע בו ופרץ החוצה בכתיבתו, שיר השירים, סיפורי האבות, מדרשים ואגדות, צצים ברמזים, בציטוטים, ברעיונות, חלקם גלויי עיניים ואחרים חבויים, אולי אפילו ממנו.

 
באירוע מאיר אריאל ומקורות ישראל נעלה על עקבות המקורות לשירתו, נקרא בהם, נלמד מהם, וכמובן נשיר אותם. מילות השירים מוקרנות על המסך ומזמינות להצטרף, בשילוב הקלטות, סרטונים ותמונות.
 
טרמינל לומינלט, נוגה, אגדת דשא, מודה אני, נשל הנחש, מדרש יונתי, ירושלים של ברזל, ועוד שירים שהיו לאגדות וגם בלוז כנעני בו שר אהוד בנאי על לימוד משותף (ואגב, דמיוני, שלא התרחש מעולם) עם מאיר אריאל.
 
"לימדו למוד בכל הכוח / לימדו למוד כהידרש / לימדו למוד ואל תת שכוח / אולי מחר עוד נפגש" (מאיר אריאל, שיר תת מודע זמני). עם הצוואה הרוחנית הזו אני מזמין אתכם, כמאמר המשורר, להיפגש, לשיר וללמוד.

הרעיון לאירוע ומידע רב אודות מקורות ישראל בשירת אריאל, נמסר לי מאורי הייטנר, חבר, למדן ו"מאירולוג בכיר". אורי בין תאריו הרבים הוא גם מנהל מרכז יובלים שבמכללת תל-חי. הפעם הראשונה שבוצע אירוע זה היתה יחד עם אורי בפסטיבל "הקהל" בשדרות ומטעם מרכז יובלים, תחת הכותרת "דרך הדמעה של הליצן המשתומם"את אירוע מאיר אריאל ומקורות ישראל אני מגיש יחד עם אורי או בעצמי. 
 

רמה אחת למעלה | לדף הבית
טוחן מדיה - בניית אתרים