שיר במתנה

כתבו אלי ותקבלו בשמחה, קישור לשעות רבות של תוכניות סיפורי שירים שהגשתי בגלי צהל, ברשת ב' וברדיו צפון.
דואר אלקטרוני
שם

אלוהים נתן לך מתנה ודבר גדול לשימי תבורי

היום בחרתי בשיר אלוהים נתן לך במתנה, במבט ראשון ממש לא קשור לשום דבר כחול, נכון? אבל במבט שני... גם, ממש לא קשור. אז למה הוא כאן? כי לפני זמן קצר מישהו פירש אותו בדרך שמאז איני יכול להתעלם ממנה. מאז בכל פעם שאני שר את השיר הזה, זה קופץ לי לראש.

יש כל מיני שירים שאין בהם רמז שובב ובכל זאת, גם אתה לא תוכל להתחמק מלחשוד בהם, למשל, עוד לא סיפרתי לך אבל הייתי פעם מורה למוסיקה, מהר מאד הבנתי שיש שירים שאסור לשיר בכיתה, למשל, "בולבול תגיד לי למה, השכם השכם עם שחר, אתה אך מתעורר, אתה מיד בשיר פוצח" ע.הלל, סשה ארגוב. תמים לגמרי אבל אתה שר שיר כזה בכיתה מיד מקהלה עליזה פורצת בצחוק.

מורה חבר שלי, איש תרבות, דובר שפות, עשה פעם big mistake , השמיע לילדים שיר של שוברט, ואת המילים של גיתה קרא בגרמנית. יש שם נערה ששרה על אהוב ליבה על יפי תארו, מתק חיוכו, מגע כף ידו, והנשיקות שלו. עכשיו, אתה יודע איך אומרים בגרמנית "הנשיקה שלו"? seinen Küssen.

אז מה קרה עם אלוהים נתן לך במתנה? אחת לכמה שנים חוזר הזמר שימי תבורי אל תודעתנו בענין שלא תמיד קשור למוסיקה. האח הגדול VIP, תכנית הטלויזיה "התבורי'ס" ובין לבין המון עסקי נשים והמון המון התבטאויות בתקשורת. אסף נבו כתב עליו במאקו: "אם היה לכם נדמה שהאיבר הגדול היחידי בגופו של תבורי הם העיניים שלו, מתברר שגם... הפה". אני יודע מה חשבת שמעון, חכה, גם זה יגיע. אגב, אתה יודע, יש לנו בגופנו אברים שמדי פעם משנים את גודלם. אתה יודע איזה איבר בגוף האדם משנה את גודלו ביחס הגדול ביותר??? לא, גם הפעם זה לא מה שחשבת. האישון. בין אור לחושך גדל שטח האישון כמעט פי 15. יותר מכל איבר אחר בגופנו.

אז ראינו שהרבה פעמים אנחנו הולכים שולל אחרי האסוציאציות שלנו וזה מה שקרה לי ויקרה מעכשיו גם למאזינים אחרי שאספר על אותה ההתבטאות הנוגעת לאלוהים נתן לך במתנה. נצא מהעיניים של שימי תבורי, ודרך הפה שלו נגיע.

בראיון לשגיא בן נון במוסף סופשבוע של מעריב, נשאל שימי תבורי מה סוד המשיכה של נשים אליו. תבורי חייך ושר: "אלוהים נתן לך במתנה, דבר גדול דבר נפלא". והפעם הוא התכוון בדיוק למה שנדמה לכם שהוא התכוון וזהו! שינה לי את השיר לעד. אני כבר לא יכול לשמוע אותו בלי לחשוב על זה...

אלוהים נתן לך במתנה, כתבו דוד חלפון ואיתן מסורי, בשנת 2000 חזר לתודעתנו בתכנית הבורגנים, בביצוע של חני פירסטנברג ואיתי טירן.
רמה אחת למעלה | לדף הבית
טוחן מדיה - בניית אתרים