שיר במתנה

כתבו אלי ותקבלו בשמחה, קישור לשעות רבות של תוכניות סיפורי שירים שהגשתי בגלי צהל, ברשת ב' וברדיו צפון.
דואר אלקטרוני
שם

תלבשי לבן

היה זה אי שם באביב שנת 1984 כשאחד העיתונים הכריז במדור האופנה שלו שהצבע הלבן חוזר. "הכותרת היתה בקיץ הזה תלבשי לבן - מספרת ללי, בתה של נעמי שמר-  ברקע היתה גם מערכת בחירות כלשהי".

 

בדקתי. אכן. ב- 1984 נערכו הבחירות לכנסת ה- 11. במקום קריאות הפוליטיקאים לבחור בהם, הציעה נעמי שמר נוסחה מבטיחת הצלחה: "אני אבחר בך ואת בי תבחרי וביחד נהיה לרוב".

 

אופס, רגע. בעיה. בדיקה קלילה מגלה שהשיר פורסם בכלל שנה אחרי הבחירות ההן. הוא נכלל בתקליטם המשותף של שני צמדים, הדודאים והפרברים שיצא לאור בשנת 1985. (בתמונה משמאל). התקליט היה הצלחה גדולה, היו בו כמה להיטים שחוזרים ומבוצעים עד היום, למשל "צל ומי באר", "שי" וכאמור "תלבשי לבן". 

אולם ישאלו השואלים, מה פתאום תכתוב המחברת, שנה לאחר הבחירות "אולי נעשה בחירות"? מדוע תכתוב שיר הקורא לבחור כך או אחרת? "אנחנו לא יודעים מתי שיר נכתב - מסבירה ללי שמר - אנחנו יודעים רק מתי הוא מתפרסם. לעתים חולף זמן בין הכתיבה לביצוע".

 

אז הנה השיר שנכתב לקראת בחירות 84 והתפרסם כשהתוצאות היו כבר מאחורינו, אך הצעתה של נעמי שמר לבחור האחד בשני, עדין בתוקף גם אחרי הרבה מערכות בחירות שהתקיימו מאז.

 

 

 

לקראת חתונת בתי סיפרתי על השיר בפינתי בתוכנית ערב שבת של שמעון פרנס בגל"צ. הנה זה בשידור חוזר:

 

האם תרצו לקבל עוד סיפורים כאלה?

אחת לחודש אני שולח לידידי מכתב ובו שני סיפורי שיר,

אם עדין אינכם ברשימה, השאירו שם וכתובת ותצורפו.

 

 

 
*שם:  
*דואל: רמה אחת למעלה | לדף הבית
טוחן מדיה - בניית אתרים