שיר במתנה

כתבו אלי ותקבלו בשמחה, קישור לשעות רבות של תוכניות סיפורי שירים שהגשתי בגלי צהל, ברשת ב' וברדיו צפון.
דואר אלקטרוני
שם

טיול מזמר אל קברי צדיקים

 בהרי צפת וכנען ורכס הרי נפתלי
 
עוד טיול מסדרת הטיול המזמר והפעם סגולה להבטחת פרי בטן, רפואה שלמה, שידוך מעולה ופרנסה טובה, וזאת בעזרת קברי צדיקים שנפקוד באזור צפת, הר כנען ורכס הרי נפתלי.
 
בטיול נבקר קברים, או ציוני קברים, של דמויות מתקופת האמוראים, התנאים ותור הזהב של צפת. לאורך כל הדרך נספר מסיפורי הדמויות, המקומות, נשיר שירים אודות האתרים שנעבור או שנראה מרחוק, וכן פסוקים מדברי החכמים שזכו ללחן ושירים המספרים אודותם.
 
השירים שנשיר יהיו מאז ימי התנ"ך דרך ראשית הציונות ועד ימינו.

 ליד הקבר המיוחס ליהושע בן-נון, בכפר על שמו, נבי יושע. גם בו נבקר.

והנה כמה משמות הצדיקים שאת קברם (או ציון קברם) נפקוד בטיולנו:
ליד מצודת הכח, קבר יהושע בן-נון, במושב כרם בן-זמרה, קברו של בן זמרה כמובן. לא רחוק משם, ממש על המצוק המשקיף על עמק החולה, ציון קברו של רבי יוסי הגלילי. עוד בקרבת צפת נבקר במערת אביי ורבא, ובקבר יהודה נשיאה. למרגלות הר כנען נפקוד את קבר יונתן בן-עוזיאל, ובחצור הגלילית נבקש גשמי ברכה מחוני המעגל, ומחנן הנחבא.
 
שירים שנשיר בדרך: יה ריבון עולם, ידיד נפש, אסדר לסעודתא, לכה דודי, וכי ידיו של משה עושות מלחמה, וכן משירי הגליל החדשים יותר, אלף שיר לצפון, מלכות החרמון, בוא איתי אל הגליל, לשיר זה כמו להיות ירדן, היי ציוניוני הדרך, ועוד רבים רבים.

לפרטים נוספים והזמנה תוכלו לכתוב אלי מכאן.

בנוסף לסרטון מחדשות ערוץ 10 שהופיע בעמוד הקודם (ואם לא ראיתם תוכלו ללחוץ כאן), התארחתי בתוכנית הטלויזיה "המקצוענים" אף היא בערוץ 10. לחצו על התמונות וראו את הכתבה שם.
חלק ראשון                                 חלק שני

 
  

רמה אחת למעלה | לדף הבית
טוחן מדיה - בניית אתרים