מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

טיולים מזמרים

טיול מזמר" הוא טיול אל מקומות שבהם או עליהם, נכתבו שירים. בטיול אנו שרים את השירים במקומות הנקשרים אליהם ומספרים את סיפורם.
בטיולים המזמרים, הקו המקשר, הנושא, הסיבה להגעה לאתרים, הם השירים. דרכם מספרים על הנוף, על ההיסטוריה, על מורשת הקרב, על התנ"ך, הכל דרך השירים. מקומם של השירים וסיפוריהם.
הטיולים מתקיימים באוטובוס שאנו מתקינים בו מערכת הגברה יעודית שפותחה במיוחד לטיולים האלה. הטיולים כוללים קטעי הליכה קצרים מאד ועצירה בתחנות ענין. בנסיעה והתחנות, מספרים ושרים.

עוד על מה זה טיול מזמר ואיך המצאתי אותו (כן, זו ממש המצאה) תוכלו למצוא בלשונית "המצאת הטיול המזמר". בינתיים, מוזמנים להתקדם כאן.

יש כמה סוגי טיולים מזמרים:

  1. ה"טיול המזמר" הקלאסי - התנועה בין האתרים מתנהלת באוטובוס. מערכת הגברה ייחודית מאפשרת לשיר ולספר גם בנסיעה. מתקיים גם במכוניות פרטיות.
  2. אירועי "שירה בשטח" -  מפגש איתי בתחנות סיפור ושיר. התנועה בין התחנות עצמאית ובניהול הקבוצה.
  3. "שירה מתגלגלת", הוא אירוע סיפור ושיר בתוך ישובים. הוא מותאם לכל מקום ובדרך כלל נערך ביום הולדת לישוב. אנו "מתגלגלים" בין נקודות בעלות משמעות מקומית, על אופניים, סקטים, עגלות תינוקות, קלנועיות וכמובן גם ברגל.
  4. טיולים מזמרים בחו"ל. מסע אל מקורות התרבות העברית בניכר. אל ביתה של לאה גולדברג בקובנה (ליטא), אל הבית בו נולד נחום היימן בריגה (לטביה), אל נמל בארי (איטליה) ממנו יצאו אוניות מעפילים, אל הכיכר האדומה במוסקבה. ובכל מקום כזה לשיר את השירים הנקשרים אליהם.

מוזמנים להקליק כאן בהמשך על הטיול המזמר המענין אתכם.