מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

טיול באוטובוס המזמר

"הטיול המזמר" הוא המצאה (כן "המצאה") שלי. מפתיע אבל הרעיון של טיול בעקבות שירים, לא היה לפני נובמבר 1997, שאז יצא הטיול המזמר הראשון שלנו, אברהמי לנדסמן מאיילת השחר ואני.

שאלו אותי פעם בראיון לרדיו, "מה ההבדל בין כל טיול שבו שרים לבין הטיולים שלך?" עניתי, שכמו שלא כל טיול שבו המדריך אומר "הנה בז מצוי", עושה אותו להיות "טיול ציפורים", וכמו שלא כל טיול שבו המדריך אומר "כאן נלחם שאול המלך", עושה אותו להיות "טיול בעקבות התנ"ך", כך לא כל שיר שמושר בטיול, עושה אותו ל"טיול מזמר". "טיול מזמר" הוא מסע בעקבות השירים, אל המקומות שבהם או עליהם נכתבו ולצד שירתם, אנו מספרים את סיפוריהם.

מאז נובמבר 1997 תפס הנושא תאוצה בארץ ורבים רבים מטיילים בסגנון הזה, גם השם שבחרנו לו, "טיול מזמר", נקלט היטב. עם השנים פיתחתי את הסגנון לתחומים נוספים. בנוסף ל"טיול המזמר הקלאסי", המתנהל באוטובוס מאובזר במערכת הגברה, יש לי אירועי שירה בשטח שקראתי להם "שיר לכת", בהם אנו נעים עם רכבי המטיילים. עם חברת "דן" יסדתי טיולים באוטובוס הפתוח שלהם ברחובות תל-אביב. בישובים קהילתיים אני מוביל אירועים הנקראים "שירה מתגלגלת", תושבי הישוב "מתגלגלים בין נקודות היסטוריות, על אופניים, סקטים, עגלות תינוקות וקלנועיות וכמובן גם ברגל. החל משנת 2015 אני מוביל טיולי "סיפור ושיר" גם באירופה. בעקבות מקורות התרבות העברית ואתרים מהם הגיעו יוצרים, או שאליהם נסעו יוצרים מישראל למדו והושפעו.

מוזמנים לקרוא כאן בהמשך על כל אחת מצורותיו של "הטיול המזמר".

לפרטים נוספים והזמנות, צרו איתי קשר