מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

אצלי הכל בסדר

שודר בפינה "שיר השירים אשר לעפר גביש" בתוכנית "העונג השישי" של שמעון פרנס בגל"צ 26.4.2013

היום אני רוצה לשמוע שיר שמושמע הרבה במקום הלא נכון. הנה דוגמה משיר אחר, מהו השיר האולטימטיבי שאיתו צועדות כלות לחופתן? נכון, "בואי כלה, בואי כלה..." שמעון, זה שיר פרידה, הגלים בוכים שם, הירח מפכה את דמה של האהובה, היא מתה. עזבו חברים, לא בחתונה.

עכשיו שמעון, מה חוגגים חצי שנה אחרי החתונה? נכון, ברית. (הרבנות קיבלה הצעה לשנות בהגדה של פסח את השיר אחד מי יודע, ולשיר שישה ירחי לידה. אבל זה נפל. למה? כי זה נכון רק בילד הראשון. אחר כך זה מסתדר) ומהו שיר הבריתות האולטימטיבי, "ילדים זה שמחה". אבל זה שיר מחאה. הביטוי ילדים זה שמחה בא כאירוניה. האשכנזי המסודר, אומר למזרחי, אני נדפקתי, מה כבר נותן לי אלהים, כסף, כוח, וכייף, אבל לכם הוא נותן ילדים, אז תהנו, תעשו ילדים, בלשכת הסעד יעזרו לכם.

חברים, לא לענין. לא בברית.

אגב, יש שיר בריתות נוסף שגם הוא, אני לא בטוח שמתאים למעמד, חותכים לקטן ואיך מנחמים אותו? "זה הקטן גדול יהיה". תחשוב על זה.

עכשיו שמעון, הנה הבקשה שלי להיום. היינו בחתונה, היינו בלידה, והשלב הבא? יום הולדת. אז הנה באים אלי במסיבת יום הולדת לאישה בת 75 ואומרים לי: "זו אישה שתמיד אומרת שיהיה בסדר, בוא נשיר לה אצלי הכל בסדר". אני אומר להם חבר'ה עזבו. עכשיו תשאל, מה רע? שמעון, אז בוא תשמע, זה שיר כל כך נועז, כל כך מיני, חוץ מהמשפט הזה, אצלי הכל בסדר, שום דבר שם לא בסדר. ברקע היתה אהבה וכנראה שהבחורה חתכה, היא "נסערת כבר ממישהו אחר" והבחור מספר לה שברגע הכי אינטימי שלו עם בת זוגו החדשה, הוא מפנטז דוקא עליה: " אותך אני אחלום בלילה, עם אישה אחרת". אז כן, זה שיר על פנטזיה.

בועז שרעבי כתב את הלחן ומסר אותו לשמרית אור עם שלוש המילים "אצלי הכל בסדר". שמרית אור אמרה לי "כל השאר זה הדמיון שלי". היא זו שלקחה את זה למקום ההוא ואפילו הראתה לי עוד שיר שלה שבו יש גבר עם שתי נשים. אני מבטיח לחזור אליו באחת הפינות הקרובות.

שמעון תראה את המשפט הכי סקסי בשיר, מה מדליק את הבחור? "אותך אני אחלום בלילה עם אישה אחרת, והכאב ילהיב אותי כמו לפיד בוער", אתה קולט מה עושה לו את זה?

בענין הפנטזיה אמרה לי הפסיכולוגית שדרנית הרדיו והטלויזיה ורדה רזיאל-ז'קונט: "היא יכולה ליצוק לתוך פעילות מינית טכנית, גרוי רגשי אדיר". גם דר' תיקי אדלר-רז יועצת בנושאי זוגיות ומיניות, מהראשונות שהביאו את הטנטרה לארצנו אמרה לי: "לפנטזיה יש תפקיד עצום, היא מגרה, מעוררת, מאפשרת, ואם אתם פתוחים לשתף את הפרטנר, זה רק ילהיב אותו". ורדה רזיאל-ז'קונט ממשיכה הלאה ומציעה "משחקי פנטזיה, ששני בני הזוג משתתפים ומשתפים". רק מה, היא אומרת, אם בחרת לפנטז על הקודמת, אתה לא חייב לספר על זה לעכשוית...

לסיכום מאזינות ומאזינים, זה לא שיר יום הולדת, בוודאי לא לבנות 75. זה שיר נועז למדי, את הפנטזיות תחגגו עם הפרטנרים שלכם. יש אישור מורדה ומתיקי. וגם מאתנו, נכון שמעון?

עונג שבת שלום.