מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

טרמינל לומינלט

שודר בפינה "שיר השירים אשר לעפר גביש" בתוכנית "העונג השישי" של שמעון פרנס בגל"צ 31.5.2013

היום נשמע ז'טם, אי לאב יו...

לא, לא את סרז' גינסבורג ולא בצרפתית, אבל גם בלי ג'יין בירקין, הפרטנרית של סרז',  יש לנו ז'טם אי לאב יו כחול לבן. והוא כחול לבן גם אם יש בו מילים בשלוש שפות "טרמינל, ז'טם אי לאב יו", אבל יותר משהוא כחול לבן, הוא כחול.

עכשיו תשמע סיפור. אחרי ההמראה, הקפטן מסיים כרגיל את הבוקר טוב שלו לנוסעים אבל  שוכח לכבות את המיקרופון ופתאום כולם שומעים אותו אומר לטייס המשנה: "עכשיו נשתה את הקפה ואז נקרא לדיילת ו.....". הדיילת מבינה מיד שקרתה קטסטרופה, ורצה לתא הטייס, אחד הנוסעים צועק לה, "חכי רגע, מה את רצה, תני לו לגמור את הקפה". עכשיו נסה לספר את זה על רכבת למשל, על אוטובוס, אפילו על אוניה. זה לא הולך. למה? מטוסים, דיילות, טייסים, וגם שדות תעופה, נקשרים אצלנו לסקס? הפסיכולוג, פרופסור מולי להד אמר לי: "שדה תעופה הוא סמל לתחושת חופש ושחרור. מהיומיום ומקרקע המציאות. בחו"ל אני כאילו מישהו אחר. ושחרור זה גם שחרור מיני".

אז בוא נראה במה מדובר. "עת השתחררתי הרופאים המליצו לי ביקור חודשי בנמל התעופה". בוא נבהיר, מאיר אריאל לא אושפז פסיכותית מעולם. שוחחתי עם תרצה אלמנתו. ואז באים, ביטויים שאני אומר לך חד משמעית שהם דו משמעותיים! והמשמעות השניה היא מינית, זה קורה המון אצל מאיר אריאל: "הדלתות מנחשות אותי ונפתחות" שדה התעופה לוד (כך נקרא לפני שהוקדש לבן גוריון) היה אחד המקומות הראשונים בארץ עם דלתות שחשות בהתקרבך, אבל כאן הן מקבלות את אותה המשמעות הנוספת "אני נכנס עם הרבה טקס בישבן" ואל זה נוסף ה- "מדגדגת לי כאן וכאן וכאן", וליד דוכן סוויסאייר אחת עם שני רימונים, וקצין הבטחון שתוקע בה... מבט חודר. הכל רווי דימויים מיניים.

שוחחתי בענין עם כמה קברניטים, אגב, בכמה חברות, אחד אמר לי " 99.9% זה אגדות והגזמות: "אין לנו זמן לדברים האלה, אנחנו עובדים קשה" ומיד הוא מוסיף לשאלתי: "כן, גם הדיילות עובדות קשה". ומה עם הנוסעים? אני מקשה, "כאן - מודה הקברניט - יש משהו. לא הרבה, אבל זה קורה. גם את זה אנחנו לא רואים אבל הדיילות מספרות, הן רואות כמה נכנסים לשירותים, וכמה יוצאים... אנשים רוצים אקסטרים, רוצים לעשות משהו מיוחד וגם... לספר על זה אחר כך לחבר'ה".

ובינתיים בטרמינל, המתח ממשיך להצטבר. "הולכת ונלחצת החוצה הכרעה", ואז דימוי פאלי מובהק "בואינג אדמדם מתחיל לרוץ ומתרומם", הטיסה כסמל מיני גברי מופיעה בהרבה מקומות, בשיר "דרך המשי" (צרויה להב ויהודית רביץ) למשל "ציפור מתרוממת לעוף" ויש עוד.

ואז משתחררת ההתכווצות ו"את שמי הערב מדליקה התפוצצות" ואחריה עכשיו כבר יותר קל הלחץ", מה היה לנו כאן שמעון אם לא...?

והרשה לי לסיים בסוגיה אווירית שאני מוצא בה הרבה מתח מיני, סוגיה המעסיקה אותנו ממש בימים אלה: חדר השינה האווירי של הזוג המלכותי שלנו. ראה את הדיווח העיתונאי בענין, לא מדברים על סתם מיטה, לא על סתם מיטה גדולה, אלא מדגישים "מיטה זוגית". הזוגיות הזו באוויר מדליקה אותנו. אני יודע מה עובר לך בראש שמעון, הם עשו את זה בשמיים?